Keto Suplementy

Nasz sklep powstał z myślą o osobach, które pragną wypróbować dietę wysokotłuszczową bądź poszukują wyrobów, które wzbogacą ich jadłospis. Poza wyśmienitymi produktami spożywczymi o zmniejszonej zawartości węglowodanów w składzie oferujemy także keto suplementy i elektrolity, które mogą być przydatne m.in. w fazie adaptacyjnej. W momencie, kiedy organizm zaczyna przestawiać się na czerpanie energii z tłuszczów zamiast glukozy - może dojść do m.in. zaburzenia gospodarki elektrolitycznej.

Suplementy i elektrolity w diecie wysokotłuszczowej

Keto suplementy to grupa produktów, które mają na celu uzupełnienie niedoborów powstałych w wyniku ograniczenia podaży produktów węglowodanowych. Jednym z najczęściej stosowanych wyrobów uzupełniających są elektrolity, zawierające minerały i witaminy, które mogą być potrzebne zwłaszcza w okresie adaptacji. Ich suplementacja powinna odbywać się po wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych oraz pod kontrolą lekarza.

Elektrolity są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. W sytuacjach, kiedy dochodzi do ich niedoborów - zalecana może być regularna suplementacja.

Kiedy organizm zmienia źródło energii z glukozy na tłuszcze, zmniejsza się wytwarzanie insuliny, w związku z czym nerki intensywnie usuwają z organizmu sód. Taki proces może doprowadzić do zaburzenia równowagi elektrolitycznej. Mogą również wystąpić objawy takie jak ogólne zmęczenie, bóle głowy oraz mięśni problemy z koncentracją czy ogólne rozdrażnienie. Stan, który charakteryzuje się wyżej wymienionymi dolegliwościami, nazywany jest keto grypą.

Jakie znaczenie ma suplementacja w diecie wysokotłuszczowej?

Podstawowym założeniem diety keto jest zbudowanie jadłospisu, który w minimum 70% opiera się na tłuszczach. Celem każdej osoby, która decyduje się na rozpoczęcie takiej diety, jest wejście w stan ketozy - polegający na czerpaniu energii z produktów ubocznych spalania kwasów tłuszczowych. Aby osiągnąć ten cel, należy wyeliminować węglowodany z diety bądź znacznie ograniczyć ich podaż.

Dieta wysokotłuszczowa zaplanowana przez specjalistę, pod czujnym okiem lekarza, może skutecznie wspomagać proces odchudzania oraz terapię schorzeń takich, jak np. insulinooporność. Z uwagi na to, iż głównym założeniem diety keto jest ograniczenie podaży produktów wieloziarnistych oraz niektórych owoców i warzyw, istnieje ryzyko, że jadłospis nie dostarczy ważnych mikroelementów, które naturalnie występują w tych produktach. Z tego powodu bardzo ważne jest kontrolowanie swojego stanu zdrowia oraz stosowanie się do zaleceń lekarza - zwłaszcza w przypadku suplementacji witamin oraz elektrolitów.

Bezpieczna podaż mikroelementów

Dieta keto stosowana jest wśród osób o dobrym ogólnym stanie zdrowia – a więc nie borykających się ze schorzeniami, których leczenie wymaga podaży poszczególnych produktów. Ważne jest uzupełnianie wszelkich niedoborów, w tym elektrolitów, których braki wynikają z badań wykonanych w ośrodkach medycznych. Suplementacja mikroelementów, które w wyniku ograniczenia podaży węglowodanów nie występują naturalnie w żywności keto, powinna odbywać się pod kontrolą i na polecenie specjalisty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl