Keto Suplementy

Nasz sklep powstał z myślą o osobach, które pragną wypróbować dietę wysokotłuszczową bądź poszukują wyrobów, które wzbogacą ich jadłospis. Poza wyśmienitymi produktami spożywczymi o zmniejszonej zawartości węglowodanów w składzie oferujemy także keto suplementy i elektrolity, które mogą być przydatne m.in. w fazie adaptacyjnej. W momencie, kiedy organizm zaczyna przestawiać się na czerpanie energii z tłuszczów zamiast glukozy - może dojść do m.in. zaburzenia gospodarki elektrolitycznej.

Suplementy i elektrolity w diecie wysokotłuszczowej

Keto suplementy to grupa produktów, które mają na celu uzupełnienie niedoborów powstałych w wyniku ograniczenia podaży produktów węglowodanowych. Jednym z najczęściej stosowanych wyrobów uzupełniających są elektrolity, zawierające minerały i witaminy, które mogą być potrzebne zwłaszcza w okresie adaptacji. Ich suplementacja powinna odbywać się po wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych oraz pod kontrolą lekarza.

Elektrolity są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. W sytuacjach, kiedy dochodzi do ich niedoborów - zalecana może być regularna suplementacja.

Kiedy organizm zmienia źródło energii z glukozy na tłuszcze, zmniejsza się wytwarzanie insuliny, w związku z czym nerki intensywnie usuwają z organizmu sód. Taki proces może doprowadzić do zaburzenia równowagi elektrolitycznej. Mogą również wystąpić objawy takie jak ogólne zmęczenie, bóle głowy oraz mięśni problemy z koncentracją czy ogólne rozdrażnienie. Stan, który charakteryzuje się wyżej wymienionymi dolegliwościami, nazywany jest keto grypą.

Keto Elektrolity Electrolytes 240 caps

Keto Elektrolity Electrolytes 240 caps
Keto Elektrolity Electrolytes 240 caps

Keto Elektrolity Electrolytes 240 caps to zestaw niezbędnych minerałów i witamin do stosowania w diecie ketogenicznej.

Dostępność: brak towaru

Cena:

129,90 zł

Jakie znaczenie ma suplementacja w diecie wysokotłuszczowej?

Podstawowym założeniem diety keto jest zbudowanie jadłospisu, który w minimum 70% opiera się na tłuszczach. Celem każdej osoby, która decyduje się na rozpoczęcie takiej diety, jest wejście w stan ketozy - polegający na czerpaniu energii z produktów ubocznych spalania kwasów tłuszczowych. Aby osiągnąć ten cel, należy wyeliminować węglowodany z diety bądź znacznie ograniczyć ich podaż.

Dieta wysokotłuszczowa zaplanowana przez specjalistę, pod czujnym okiem lekarza, może skutecznie wspomagać proces odchudzania oraz terapię schorzeń takich, jak np. insulinooporność. Z uwagi na to, iż głównym założeniem diety keto jest ograniczenie podaży produktów wieloziarnistych oraz niektórych owoców i warzyw, istnieje ryzyko, że jadłospis nie dostarczy ważnych mikroelementów, które naturalnie występują w tych produktach. Z tego powodu bardzo ważne jest kontrolowanie swojego stanu zdrowia oraz stosowanie się do zaleceń lekarza - zwłaszcza w przypadku suplementacji witamin oraz elektrolitów.

Bezpieczna podaż mikroelementów

Dieta keto stosowana jest wśród osób o dobrym ogólnym stanie zdrowia – a więc nie borykających się ze schorzeniami, których leczenie wymaga podaży poszczególnych produktów. Ważne jest uzupełnianie wszelkich niedoborów, w tym elektrolitów, których braki wynikają z badań wykonanych w ośrodkach medycznych. Suplementacja mikroelementów, które w wyniku ograniczenia podaży węglowodanów nie występują naturalnie w żywności keto, powinna odbywać się pod kontrolą i na polecenie specjalisty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl