Oleje MCT

Czy dieta low carb mogłaby istnieć bez źródeł tłuszczów? Z pewnością nie, dlatego warto poszukiwać produktów o wiadomym pochodzeniu, które spełnią nasze oczekiwania i uzupełnią jadłospis niskowęglowodanowy. Do takiej grupy asortymentu należą oleje MCT, które mogą być stosowane jako suplement diety. Zatem powinny być wykorzystywane w sposób zalecany przez producenta i nie mogą stanowić zastępstwa dla prawidłowo zbilansowanej, obfitującej w różnorodne składniki odżywcze diety.

Keto olej kokosowy jako suplement diety

Podobnie jak w przypadku innych środków spożywczych stanowiących skoncentrowane źródło witamin lub składników odżywczych, zanim wprowadzimy MCT na keto do swojego jadłospisu jako jego uzupełnienie, warto zasięgnąć porady lekarskiej. Jeśli specjalista poinformuje Cię, że nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne, aby zastosować ten produkt, zdecyduj, jaki olej na keto wybrać i sprawdź, jak należy go poprawnie przyjmować.

Olej MCT – co to jest?

Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się tego rodzaju produkt? Keto olej MCT odznacza się wysoką zawartością średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (skrót MTC możemy rozwinąć w języku angielskim jako medium-chain triglycerides). Warto zaznaczyć, iż są to związki nasycone, jednak w odróżnieniu od długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, są one szybko wchłaniane do organizmu i trawione. Na drodze procesów technologicznych substancje o średniej długości łańcucha wyodrębniane są najczęściej z tłuszczu kokosowego. 

Olej kokosowy w diecie keto

Produkt ten może stanowić uzupełnienie diety ketogenicznej, w której głównym źródłem energii są nie węglowodany, a właśnie tłuszcze. Bezpośrednie wchłanianie średniołańcuchowych związków nasyconych do wątroby powoduje ich natychmiastowe wykorzystanie, dzięki czemu nie magazynują się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Produkty te należy jednak stosować z zachowaniem ostrożności, rozpoczynając od niewielkich dawek, np. 5 ml dwa razy dziennie, stopniowo zwiększając przyjmowane ilości. Pamiętajmy, aby nie przekraczać porcji 50 ml oleju MCT z kokosa w ciągu doby.

W naszej ofercie znajdują się produkty MCT z kokosa w formie płynnej, które stanowią mieszankę kwasów kaprylowego (60%) oraz kaprynowego (40%). Znajdziesz u nas również takie produkty, które zawierają wyłącznie czysty kwas kaprylowy C8 oraz wariant w proszku o wadze 250 g z błonnikiem akacjowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl