Producenci
Najczęściej popełniane błędy na diecie keto

Świat zdrowego odżywiania co jakiś czas przeżywa nagły rozkwit konkretnych trendów, które szturmem zyskują sobie uznanie całej masy ludzi pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów. W ostatnich latach takim właśnie trendem stała się dieta keto — nie dziwi więc fakt, że narosło wokół niej stosunkowo dużo mitów i przekłamań, które mogą negatywnie wpłynąć na efekty. Poniżej omawiamy najczęściej popełniane błędy, których warto się wyrzekać na diecie ketogenicznej.

Dieta keto w skrócie — co można jeść?

Podstawowa zasada diety keto jest dość prosta — należy ograniczyć węglowodany (w tym oczywiście cukier) do absolutnego minimum. Ich miejsce zajmują natomiast tłuszcze w różnej postaci. Celem jest tutaj osiągnięcie stanu ketozy, w którym to właśnie tłuszcze obecne w organizmie stanowią główne źródło energii.

Najczęstsze błędy na diecie keto

Jednym z podstawowych grzechów (a raczej niedopatrzeń) jest przemycanie węglowodanów w codziennym jadłospisie. Warto pamiętać, że dieta keto wyklucza znacznie więcej niż tylko oczywiste ziemniaki czy też pieczywo. Zrezygnować należy z piwa, większości sosów i dressingów, słodkich napojów, a nawet niektórych owoców. Częstą pułapką są także gotowe dania, dlatego warto uważnie czytać skład.

Innym błędem jest także brak cierpliwości. Aby organizm uzyskał stan ketozy potrzebny jest czas, a cały proces należy przeprowadzać stopniowo — okres keto adaptacji może być różny w zależności od indywidualnych predyspozycji. Pamiętaj także, że żadna dieta nie przyniesie cudownych efektów w tydzień. Cierpliwość i wytrwałość są tutaj kluczowe.

Źle zbilansowana dieta keto i brak odpowiedniej suplementacji może negatywnie odbić się na Twoim stanie zdrowia. Dlatego właśnie warto zasięgnąć pomocy specjalisty, który przygotuje poprawnie skomponowany jadłospis. Częstym problemem jest również po prostu zbyt dużo lub zbyt mało jedzenia — tutaj od sztywnych zasad znacznie ważniejsze jest słuchanie własnego organizmu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl